Відділення “Хоспіс”

Хоспіс – заклад для надання медичної та соціальної, психологічної допомоги хворим з обмеженим прогнозом життя. Основне завдання – надати допомогу, знеболити, дати можливість відійти з життя достойно. Іншими словами забезпечення гідного життя до останнього подиху безнадійно хворої людини.


Хоспіс – структура медико-соціальна, з обстановкою, що наближена до домашньої. Така позиція в організації “Хоспісу” допомагає забезпечити інкурабельному пацієнтові психологічний комфорт, який базується на індивідуальному підході в кожному конкретному випадку, з урахуванням стану здоров’я, психологічних чи соціальних потреб. Слово Боже – це світло для керування життям, пожива для підтримки душі і потіха у дні смутку. Кожен пацієнт має право і можливість його почути. Хвора людина потребує любові, людського тепла, опіки та милосердя. Саме такі умови і зобов’язані створити людині в останні дні її Земного життя, тому, враховуючи досвід різних розвинених країн, було прийнято рішення створити у Вінниці хоспіс, де б люди могли проходити симптоматичне лікування та отримувати полегшення болю, яким супроводжується ряд хвороб.

З 01.01.2016 року (Наказ № 219 від 31.12.2015 року «Про відкриття віділення «Хоспіс»») на базі Міської клінічної лікарні №3 було відкрито Хоспіс на 30 ліжок. Заклад надає допомогу важкохворим людям з невиліковними діагнозами та включає в себе медичну, психологічну та духовну підтримку пацієнтам і членам родини. Паліативна допомога надається пацієнтам з невиліковними діагнозами.  Вона спрямована не на вилікування хвороби, а на максимальне покращення якості життя хворих.

Пацієнтів обслуговує завідуючий відділенням, лікар-терапевт, медичні сестри та молодші медичні сестри. Усі вони пройшли спеціалізацію з паліативної медицини.

check  checok1

Палати оснащені системою виклику медичного персоналу, це радіо-кнопка, вона знаходиться у зручному місці для пацієнта.

call

braslet

При натисканні на таку кнопку йде виклик на браслет медичної сестри, на браслеті вказано з якої палати йде виклик.

У палаті також є система відеоспостереження, кожна камера направлена на ліжко, все це виводиться на центральний пост, де на великому екрані зібрана картинка з усіх палат.

cameru

В кожній палаті знаходиться айпі-телефоніст, є можливість телефонувати по місту і по міжміському зв’язку, через телефон є можливість доступу до мережі Інтернет.

ipphone

Ліжка функціональні, мають електропривід, керувати позу пацієнт може за допомогою пульта, для цього не потрібно нічого крутити і когось викликати.

bed bed2

Одним дуже важливим апаратом паліативної допомоги це концентратор кисню який також знаходиться в кімнатах.

aparat

Основним завданням відділення «Хоспіс» є забезпечення максимально можливої якості життя хворих шляхом своєчасної діагностики больового синдрому та розладів життєдіяльності, запобігання та полегшення страждань хворих забезпечення цілодобового кваліфікованого медичного догляду, соціальної та духовної підтримки як хворим так і членам їх родин.

wc
Санвузол відділення «Хоспіс»

Старша медична сестра відділення «Хоспіс»

starsha_medsestra

Медична сестра відділення «Хоспіс»

med_sestra