Історія лікарні

   Історія нашої лікарні починається з 1946 р., коли була відкрита поліклініка ім. Кірова, яка обслуговувала населення Старого міста. У склад лікарні входили: терапевтичне, очне, хірургічне, дитяче та гінекологічне відділення. В 1950 р. був збудований корпус пологового будинку, який 30 березня 1953 р. був закритий і на його площах організована Міська клінічна лікарня №3.

   За час існування нашої лікарні головними лікарями були: Гладких Сергій Микитович, Фейцаренко Анатолій Іванович, Кривов’яз Олександр Леонідович, Фостаковський Дмитро Стефанович.

На даний час посаду головного лікаря  займає Шуткевич Наталія Григорівна, який очолює наш колектив, що надає висококваліфіковану медичну допомогу жителям м. Вінниці.

   До складу лікарні входять: амбулаторно – діагностичне відділення, стаціонарне відділення: терапевтичне, геріатричне, відділення «Міський центр мікрохірургії ока», відділення інтенсивної терапії.

    Геріатричне відділення функціонує з 2008 року, призначене для надання планової медичної допомоги хворим похилого віку (старше 70 років), які через хронічну патологію і похилий вік потребують довготривалого (до 1 місяці і більше) лікування.

В складі геріатричного відділення в 2009 році відкрито відділення для лікування та реабілітації інвалідів війни на 30 ліжок з сучасним євро ремонтом та сучасними умовами перебування хворих. Окрім  твердого та м’якого інвентарю  всі палати оснащені телевізорами та холодильниками, портативною медичної апаратурою, ваннами для бальнеотерапії. Всі хворі відділення забезпечуються безкоштовними ліками та триразовим дієтичним харчуванням.

    Терапевтичне відділення обслуговує населення прикріплене до центрів первинної медико – санітарної допомоги №1,5,6 з терапевтичною патологією та хворих з онкологічною патологією IVстадії м. Вінниці.

   Вiдділення «Міський центр мікрохірургії ока» проводить консервативне лікування очної патології та оперативне лікування катаракти із заміною кришталика по новітній технології, антиглаукоматозні операції.

   Відділення стаціонару разом з приймальним відділенням працюють цілодобово.

   Амбулаторно – діагностичне відділення працює з 8.00- 19.00 год. та надає консультативну допомогу (другого рівня) за фахом:

–          кардіологія;

–          гастроентерологія;

–          ендокринологія;

–          неврологія;

–          онкологія;

–          отоларингологія;

–          офтальмологія;

–          урологія;

–          дерматовенерологія;

–          психотерапія;

   На базі амбулаторно – діагностичного відділення створено «відділення хірургія одного дня», призначене для надання висококваліфікованої медичної допомоги шляхом активного виявлення, лікування та реабілітації хворих хірургічного профілю, досягнення принципово нового рівня якості та культури організації хірургічної допомоги.

   З 1 червня 2013 року розпочало роботу відділення відновного лікування, яке проводить лікувально – оздоровчі комплекси при захворюваннях хребта та суглобів, серцево – судинної та нервової системи, шлунково-кишкового тракту, органів дихання, шкіри тощо дорослим та дітям. В умовах відділення використовуються сучасні фізіотерапевтичні методи лікування та фізіопрофілактики: електролікування, високочастотна терапія, магнітотерапія, світлолікування, механолікувальні, термолікувальні та бальнеотерапевтичні процедури.

   В лікарні проводяться лабораторні дослідження, рентгенологічна діагностика, УЗД дослідження. Працює кабінет функціональної діагностики, в якому проводиться сучасна функціональна діагностика: електрокардіографія, спірографія, реовазографія, добове холтерівське моніторування роботи серця та артеріального тиску.

   Згідно наказу МОЗ №646 від 15.10.2011 року «Про затвердження нормативно – правових актів Міністерства охорони здоров’я України, щодо реалізації Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києва», наш заклад дотримується порядку організації медичного обслуговування, який надає вторинну спеціалізовану допомогу. Лікарня надає медичну допомогу пацієнтам по направленню від сімейних лікарів (в екстрених випадках допомога надається незалежно від наявності направлення), а також по само зверненню.

    Мета діяльності нашої лікарні – повернути працездатність та радість життя людям, які перенесли тяжкі травми та хвороби, попередити їх ускладнення.

БАЖАЄМО ВАМ ЗДОРОВ’Я!