Онкологічна допомога

Шановні мешканці м. Вінниця. Маю бажання поділитись особистими враженнями з приводу стану онкологічної допомоги в м. Вінниця. Відомо про невпинний ріст більшості онкологічних захворювань, зміну агресивності пухлин, прихований перебіг їх розвитку.

В різні роки приймались програми з метою вирішення певних діагностичних проблем, але їх вирішення не мало технічного та організаційного підґрунтя. Сьогодні ми маємо можливість втілити наші бажання та отримати якісні результати. При постійній підтримці міського департаменту охорони здоров’я, маючи всі можливості для якісного обстеження пропонуємо Вам дієву програму по ранньому виявленню онкопатології сечової системи. Для цього треба один раз в шість місяців пройти ультразвукове дослідження. Навіть у разі обстеження на УЗД комплексі середнього рівня можливо практично 100% діагностувати пухлини нирки та сечового міхура діаметром 1-2 см, на апаратах УЗД експертного рівня від 0,5см.

За кілька років роботи амбулаторно-діагностичного відділення в МКЛ №3 ми виявили випадково кілька десятків пухлин, але на цій випадковості базується основна ідея онкологічного профілактичного огляду. Таким чином закликаю шановних мешканців міста пройти онкопрофогляд в амбулаторно-діагностичного відділенні МКЛ №3.

Також є ще одна патологія, діагностика якої нескладна та цілком доступна в сучасних умовах – це меланома шкіри. Останні роки ми відмічаємо вкрай негативну тенденцію – збільшення захворюваності на меланому шкіри. Таким чином виникає необхідність раннього виявлення цієї підступної патології. В 1982 році зареєстровано 1115 випадків меланоми шкіри на всю Україну, а в 2010 році маємо вже 3047 випадків. Нескладно підрахувати, що захворюваність була 2,1 на 100 тис. населення, а стала 6,7 на 100 тис. населення. Користуючись цими сумними цифрами закликаємо всіх небайдужих до стану свого здоров’я, пройти нескладну та швидку процедуру огляду досвідченим дерматологом з виконанням дерматоскопії.

Хочемо нагадати про пряму залежність злоякісності пухлини від її розміру. Критичний розмір пігментного утворення становить 1 см. Якщо ви поділяєте наше бажання допомогти Вам, чекаємо на Вас в амбулаторно-діагностичному відділенні МКЛ №3.

В серіі наступних статей ми в доступній формі познайомимо вас з іншими формами онкологічної патології та розповімо про найбільш сучасні методи ранньої діагностики.

Всі побажання та запитання чекаємо на електронну адресу МКЛ №3.

З повагою, Г.М. Піневич