У Вінниці будують перший в області хоспіс

hospic3-350 Вінницька міська клінічна лікарня будує хоспіс
 Розташовуватиметься хоспісне відділення на 23 ліжка на базі третьої клінічної лікарні. Будівництво, що розпочалось у грудні 2014 планують завершити до кінця року. Заклад надаватиме допомогу важкохворим людям з невиліковними діагнозами та включатиме в себе медичну, психологічну соціальну та духовну підтримку пацієнтам і членам родини.

Дотепер у  370-тисячній Вінниці не було хоспісу. Хоспісна допомога є складовою паліативної, що включає в себе широкий комплекс заходів, що надаються людині, яка вмирає, в кінці життя, як правило в останні шість місяців.
Паліативна допомога надається пацієнтам з невиліковними діагнозами.  Вона спрямована не на вилікування хвороби, а на максимальне покращення якості життя хворих.

Проектом передбачені кабінети лікарів,  комплекс службових приміщень, щоб забезпечити якісну роботу персоналу, планується розмістити одну одномісну палату, 11 двомісних та приміщення для молитовних потреб.

На поверсі буде збережено палати інтенсивної терапії, та надання невідкладної допомоги у разі потреби, і планується зберегти операційну у разі потреби вона надаватиме невідкладну хірургічну допомогу.

hospic2-350– Роботи з будівництва ведуться у повному розпалі. На сьогодні замінені всі вікна, очищені стіни від штукатурки, знесені старі перегородки, ведеться монтаж нових, роботи з прокладання інженерних мереж. Ці роботи потребують значної переробки інженерних систем. Заздалегідь закуплені двері, сантехніка, плитка, поки ціни були прийнятні, будівництво за строками йде по плану, – говорить головний лікар міської клінічної лікарні №3 Дмитро Фостаковський.

Міською владою на хоспіс передбачено в бюджеті 3 млн., 200 тисяч гривень. З них 800 тисяч було перераховано минулого року.

За словами лікаря, 23 місця відповідно до розрахунків по українській методиці має вистачити для надання допомоги 280 осіб на рік. А за розрахунками по європейській методиці – потреба має бути у відділенні в два рази більшому. Проект стане першим кроком у наданні такої допомоги у Вінниці.

hospic1-350Пацієнтів обслуговуватимуть завідуючий відділенням, лікар терапевт, лікар психотерапевт на пів ставки, десять медичних сестер і десять молодших медичних сестер. Усі вони пройдуть спеціалізацію з паліативної медицини.

– Такі пацієнти централізовано наразі в жодному місці не лікуються, але відповідно до спільного наказу обласного та міського департаментів охорони здоров’я з 2013 року госпіталізуються  в міську клінічну  лікарню № 3, якщо за віком молодші 70 років, отримують допомогу в терапевтичному відділені, якщо старше – у геріатрії – на 3 поверсі, – говорить Дмитро Фостаковський.