Хоспіс

Відділення «Хоспіс» було створене в кінці 2015 року і повністю розпочало свою роботу в 2016 році. На базі відділення надається хоспісна і паліативна допомога пацієнтам.

Основною задачею паліативної допомоги – за визначенням ВООЗ – являється медична допомога, яка покращує якість життя пацієнта і його сім’ї. Ця допомога полегшує страждання пацієнта, лікує біль та вирішує інші проблеми – фізичні, психосоціальні та духовні.

Хоспіс – структура медико-соціальна, з обстановкою, що наближена до домашньої. Така позиція в організації «Хоспісу» допомагає забезпечити інкурабельному пацієнтові психологічний комфорт, який базується на індивідуальному підході в кожному конкретному випадку, з урахуванням стану здоров’я, психологічних чи соціальних потреб. Слово Боже – це світло для керування життям, пожива для підтримки душі і потіха у дні смутку. Кожен пацієнт має право і можливість його почути. Хвора людина потребує любові, людського тепла, опіки та милосердя. Саме такі умови і зобов’язані створити людині в останні дні її Земного життя.

Діяльність Хоспісу здійснюється відповідно до чинного законодавства України, директивних та інструктивно-методичних документів Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики та праці України, управлінь охорони здоров’я й управлінь праці та соціальної політики обласних державних адміністрацій, місцевих органів влади, власного Статуту (Наказ МОЗ України від 02.03.2022 р. № 393 «Про надання паліативної допомоги та замісної підтримувальної терапії пацієнтам в умовах воєнного стану», Наказ МОЗ від 04.06.2020 р. № 1308 «Про удосконалення організації надання паліативної допомоги в Україні», Наказ МОЗ України від 21.01.2013 р. № 41: «Про організацію паліативної допомоги в Україні», Наказ МОЗ України від 07.11.2011 р. № 768 «Про затвердження табелів матеріально-технічного оснащення та примірних штатних нормативів закладу охорони здоров’я «Хоспіс», виїзної бригади з надання паліативної допомоги «Хоспіс вдома», паліативного відділення», Наказ МОЗ України від 30.12.2011 р. № 1008 «Про затвердження примірних положень про заклади охорони здоров’я», Наказ МОЗ України від 19.08.2011 р. № 524 «Про затвердження Плану заходів Міністерства охорони здоров’я України щодо організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 7 липня 2011 року № 3612-VI «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві», Рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 06.03.2014 р. № 580 «Про надання дозволу на проектування «Реконструкції приміщень КЗ «ЦПМСД №5» по вул. Маяковського, 138 в м. Вінниця для створення Хоспісу»).

В «Хоспісі» створені сучасні умови для перебування хворих відповідно до затверджених санітарно-гігієнічних норм. Лікарі відділення пройшли спеціалізацію з надання паліативної допомоги. Палати оснащені сучасною медичною та технічною апаратурою відповідно до існуючих вимог для лікарень вторинного рівня.

Головним завданням Хоспісу є забезпечення комфорту в найскладніший період життя людини.

Лікарі відділення «Хоспіс»:

Яворовенко Микола Феодосійович – завідувач відділення, лікар-терапевт вищої категорії

Зайцева Олена Вікторівна – лікар-терапевт вищої категорії

Іванашко Наталія Михайлівна – лікар-психотерапевт вищої категорії

Юр Валерій Валентинович – ерготерапевт

Івчук Оксана Анатоліївна – лікар-терапевт І категорії