1.Чому небезпечний високий рівень холестерину ?
При підвищенні рівня холестерину в крові розвивається атеросклероз – на стінці судин утворюється атеросклеротична бляшка, яка з часом може перекрити просвіт судин, що призводить до зменшення кровопостачання серця, головного мозку та інших органів. Цим обумовлено виникнення нападів болю за грудиною, розвитку інфаркту міокарда, інсульту і навіть смерті.
2. Якими повинні бути показники холестерину?
Нормальний рівень загального холестерину для здорової людини коливається в межах 5-6 ммоль/л. Якщо Ви хворієте на ішемічну хворобу серця чи цукровий діабет, переміжну кульгавість або перенесли інфаркт міокарду чи інсульт, рівень загального холестерину повинен бути менший 4 ммоль/л.
3.Пацієнт високого ризику. Хто він?
У Вас високий ризик серцево-судинних ускладнень, якщо Ваш діагноз:
– ішемічна хвороба серця;
– цукровий діабет;
– атеросклероз судин головного мозку;
– атеросклероз периферичних судин (переміжна кульгавість).
Якщо у Вас артеріальний тиск вище 140/90 мм.рт.ст. у поєднанні з такими факторами ризику, як надлишкова вага, паління, Ви теж є пацієнтом високого ризику і потребуєте невідкладного призначення статинів – препаратів, які знижують рівень холестерину в крові.
4. Як можна зменшити рівень холестерину?
– Підвищення фізичної активності:рекомендуються фізичні навантаження помірної інтенсивності по 30-40 хвилин, не менше трьох разів на тиждень. Корисні плавання, танці, біг.
– Зменшення маси тіла (у хворих з надмірною вагою.)
– Здорове харчування.
– Зниження холестерину за допомогою лікарських препаратів – найбільш ефективними є статини.
5.Як довго потрібно приймати
Для припинення прогресування атеросклерозу необхідне тривале та регулярне застосування статинів. Не слід призначати та припиняти прийом ліків без рекомендації лікаря,навіть якщо рівень холестерину знизився до цільового рівня.