Що потрібно знати про холестерин?

1.Чому небезпечний  високий  рівень  холестерину ?

При підвищенні рівня  холестерину  в крові  розвивається  атеросклероз – на стінці судин  утворюється атеросклеротична  бляшка, яка з часом  може  перекрити  просвіт  судин, що призводить до зменшення  кровопостачання  серця, головного мозку та інших органів. Цим обумовлено виникнення нападів болю за грудиною, розвитку інфаркту міокарда, інсульту і навіть смерті.

 2. Якими повинні бути показники холестерину?

Нормальний рівень загального холестерину для здорової людини коливається в межах 5-6 ммоль/л. Якщо  Ви хворієте  на  ішемічну хворобу серця чи цукровий діабет, переміжну кульгавість  або перенесли інфаркт міокарду чи інсульт, рівень загального холестерину повинен бути менший  4 ммоль/л.

3.Пацієнт  високого ризику. Хто він?

У Вас високий ризик серцево-судинних ускладнень, якщо Ваш діагноз:

– ішемічна хвороба серця;

– цукровий діабет;

– атеросклероз судин головного мозку;

– атеросклероз периферичних судин (переміжна кульгавість).

Якщо у Вас артеріальний тиск вище 140/90 мм.рт.ст. у поєднанні з такими факторами ризику, як надлишкова вага, паління, Ви теж є пацієнтом високого ризику і потребуєте невідкладного призначення статинів – препаратів, які знижують рівень холестерину в крові.

4. Як можна зменшити  рівень холестерину?

– Підвищення  фізичної активності:рекомендуються  фізичні навантаження помірної інтенсивності по 30-40 хвилин, не менше трьох разів на тиждень. Корисні плавання, танці, біг.

– Зменшення  маси тіла (у хворих з надмірною вагою.)

– Здорове харчування.

– Зниження холестерину за допомогою лікарських препаратів – найбільш ефективними є статини.

5.Як довго потрібно приймати

Для припинення прогресування атеросклерозу  необхідне тривале та регулярне застосування статинів. Не слід призначати та припиняти прийом ліків  без  рекомендації лікаря,навіть якщо рівень холестерину знизився до цільового  рівня.

 Що потрібно знати про холестерин?