Цей день встановлено Папою Римським Іоанном Павлом II в 1993 році з метою привернення уваги світової спільноти до людей, що страждають від різних недуг, як певний соціальний крок, спрямований на підтримку людей, які потрапили в сумну категорію хворих. На 11 лютого припав вибір тому, що саме в цей день у французькому місті Лурді відбулося явлення Богоматері, яка врятувала безліч людей від невиліковних хвороб. Ця дата нерозривно пов’язана з добрими християнськими традиціями.
Всесвітній день хворого носить соціальний характер і передбачає бути ще милосерднішим, ніж зазвичай.
Хворіти – неприємна справа. Вона не приємна ні для кого. З одного боку хвороба приносить хворому великі страждання, з іншого – відволікає масу сил і енергії у здорової частини населення, яка за службовим обов’язком або в силу обставин змушена миритися з таким станом справ. Переважна більшість з нас так чи інакше стикалася з цим негативним явищем. Багато хто з нас хворів або відчуває усю підступність хвороби на собі зараз. У такі хвилини ми розуміємо, як для нас важлива підтримка і турбота тих, хто може її надати. Комусь із нас доводилося доглядати за хворими, хтось робить це постійно, обравши для себе професію медика. Є серед нас і ті, для кого підтримка і догляд за хворими – це святе веління душі.
За роки свого існування Всесвітній день хворого вже давно вийшов за рамки суто конфесійного заходу. Зараз він підтримується також на рівні інших державних і комерційних медичних закладів. У цей День стало популярним проводити різноманітні благодійні акції та заходи, організовувати перегляди тематичних фільмів та концертних програм, вести повчальні бесіди і багато іншого.
Профілактика захворювань в даний час грає важливу роль. Здорова людина здатна на все, оскільки її внутрішні ресурси невичерпні. Однак вік швидкостей і технологій істотно підриває нашу психіку. І без внутрішньої гармонії тут не обійтися. Кажуть, панацеї від хвороб не існує. Але погодимося з тим, що наші емоції і думки формують певні картинки, які потім можуть втілитися в життя. І якщо в наших образах багато негативної енергетики, то майбутнє може здатися дуже непривабливим. Тому людина може і повинна піклуватися про себе і інших, щоб допомогти організму протистояти негативним реакціям. Головне, щоб все робилося з Вірою, Надією і Любов’ю.
Відчуваючи глибоку небайдужість до людей, що в зв’язку з недугою потребують сторонньої опіки, а також з метою підбадьорення і зміцнення позитивного настрою у співробітників медичних та інших установ, які займаються забезпеченням такої підтримки, у цей День ми також приєднуємося до цієї доброї ініціативи і бажаємо всім, хто здійснює догляд за немічними і хворими – сил і здоров’я, бадьорості і гарного позитивного настрою! А всім хворим – полегшення і одужання, енергії і самовладання, душевного тепла і підтримки!
Колектив КНП «ВМКЛ №3»